×

Enjeksiyon (iğne) Uygulaması

Enjeksiyon yani halk dilinde iğne, vücutta damar, doku, kanal veya boşluk içine genellikle enjektör aracılığıyla sıvı veya ilaç verme işlemidir. Sindirim sistemi yolu dışında, parenteral yolla uygulanır. Enjeksiyonu her ne şekilde olursa olsun sadece yetkili sağlık personellerine yaptırmanız sağlığınız açısından çok önemlidir. Basit gibi görünen enjeksiyon işlemleri aslında profesyonel ve bilinçli olarak yapılmalıdır, aksi takdirde sağlığınızda geri dönüşü imkansız sorunlara yol açabilir.Evde enjeksiyon


Eymen Sağlık Kabini sağlık hizmetlerimizi mobil olarak, uzman ekibimizle siz değerli hastalarımıza bu alanda ayağına hizmet vermekteyiz. Günün her saati bizlere 0542 813 50 81 nolu çağrı merkezimizi arayıp randevu alabilirsiniz.


Evde Enjeksiyon (İğne) hizmeti Kimlere Uygulanır?

Evde Enjeksiyon hizmetinde yaş sınırlaması yoktur. Doktor istemiyle reçeteye bağlı olarak her türlü ilaç uygulaması yapılmaktadır.


DİKKAT : Penisilin içerikli ilaçlar Sağlık Bakanlığının Yürürlüğüne göre hastane ortamında ve doktor gözetiminde UYGULANMALIDIR.


Evde Enjeksiyon (İğne) Çeşitleri Nelerdir?

1)Deri altına: Enjeksiyon Yöntemlerinden İlki Deri Altı Enjeksiyonu; Derialtına iğne yapmak için en uygun olan yer, üst kolun dış yüzü veya bacağın üst - dış kısmıdır. Bu yerlerden başka göğüste memenin üstünden veya ka­rın derisinden de iğne yapılabilir.


2) Adele (Kas) içine: Adale içine enjeksiyon, en fazla kalçadan yapılır. Bundan başka baldır LasDYyHJBBveya kol kaslarına da iğne yapılabilir.


Kalçadan iğne yapılacak en uygun yer şu şekilde tesbit edilir. İğne yapılacak şahsın kuyruk sokumun­dan sağ veya sol tarafa doğru ve omurgasına dik ola­rak bir çizgi çizilir. Bu çizginin ortasından dikine bir çizgi-baha çizilir. Kalçanın bir tarafı bu suretle dört kısma ayrılmış olur İğneyi bu kısımlardan üst ve dıştakine yapmalıdır.


3) Damar içine: Damar içi enjeksiyonu, ilacı toplar damar yolu ile doğrudan doğruya dolaşım sistemine vermek için yapılır. Bu iş için kullanılacak enjektörün büyüklüğü ilacın miktarına göre değişir.

Damar içi enjeksiyonları için en uygun yer, kolda dirseğin ön yüzündeki toplardamarlardır. Buradaki toplardamarların vaziyeti M harfine benzer. Bu M harfinin herhangi bir yeri iğne yapmak için uygundur.


Peki Evde Enjeksiyon (İğne) Hizmetinin Maliyeti(Ücreti) Nedir?

Evde enjeksiyon(İğne) işleminin maliyetini, yapılacak olan ilacın sıklığı, hizmet verilecek bölge ve toplam yapılacak enjeksiyon sayısı ile belirler.

Eymen Sağlık Kabini sağlık hizmetleri olarak uzman ekibimizle birlikte siz değerleri hastalarımıza evinizde hizmet vermekteyiz.7 gün 24 saat 0542 813 50 81 arayabilir Yada 0542 813 50 81 nolu whatsapp danışma hattımızdan hizmet talebinde bulunabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sorunuz mu Var?