×

Serum Uygulaması

Eymen Sağlık Kabini'nin Evde Sağlık Hizmeti hemşirelik uygulamaları arasında yer alan evde serum takma işlemi intravenöz (damar içi) antibiyotik, diğer ilaçlar, oral(ağız yolu) alımı olmayan hastaların damar içinden beslenmelerini sağlayan mama ve sıvı tedavisine ihtiyaç duyan hastaların, ev konforunda tedavilerini almalarını sağlar.


Evde serum takma hizmetinin amacı, hastaların hastaneye yada başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, ilaç tedavilerini eksiksiz bir şekilde ev ortamında huzurla ve güvenle almalarını sağlamaktadır. Evde serum takma hizmeti, hastaların hastane süreçlerini kısaltmakla birlikte hasta yakınlarına da zamandan tasarruf sağlar. Serum Uygulaması.


Tanısı konulmuş hastalığın tedavisi için ihtiyaç duyulan serum/ilaç uygulamalarının doğrudan damar içerisine intravenöz (IV) kateter yoluyla uygulanması işlemidir. Hastanede yatan hastalara sıklıkla uygulanan serum takma işlemleri, evde tedavisine devam etmek isteyen hastalarda da hekim reçetesi doğrultusunda uygulanmaktadır.


Evde serum takma hizmeti, hemşirelik ve dengi okullardan mezun kişiler tarafından, alanında uzmanlaşmış evde bakım hemşireleri tarafından gerçekleştirilir. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış evde bakım ve sağlık hizmeti çalışanı olan bu hemşireler, yetkileri doğrultusunda hekim tarafından reçete edilmiş serum takma işlemi için siz değerli hastalarımızın evlerine gelerek gerekli uygulamayı gerçekleştirirler.


Evde Serum Takma Hizmetini Kapsayan Tedaviler Nelerdir?

Ağız yoluyla beslenemeyen hastalarda parenteral(damar yolundan) beslenme tedavilerinde,

Hastalıklara bağlı elektrolit dengesi bozukluklarında, metabolik dengenin tekrar sağlanması gerektiğinde,

Enfeksiyon durumlarında uygulanan antibiyotik tedavilerinde,

Ameliyat sonrası ağrı tedavisi durumlarında,

Kemoterapi gören kanser hastalarının tedavilerinde,

Hastaneye gitmek istemeyen, hastane fobisi olan kişilere, evde serum hizmeti gerçekleştirilebilir.

Evde Serum Takma Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Hasta ve Hasta Yakınları İçin Yaşam Kalitesini Arttırır. Evde serum takma hizmeti, hastanın evinde kendi olduğu için kendini daha konforlu ve güvenli hisseder. Bu konfor yaşam kalitesinin artmasını sağlar.


Zaman Tasarrufu Sağlar. Günümüz koşullarında hastanın transferi için hasta yakınlarının göstermesi gereken çaba ve harcan

damaryolu açmaacak zamanın önüne geçer.


Hastane ve İğne Fobisi Olan Kişiler İçin Yerinde Bir Hizmettir. Hastane fobisi çok sayıda kişinin ortak korkusudur. Özellikle iğne ile ilgili bir işlem uygulanacağını bildiğinde tedavileri reddeden hastalar bile olmaktadır. Böyle bir durumda evde ortamında planlanan evde serum uygulaması hastanın güvenli alanında yapılacağı için hasta bir ciddi anlamda rahatlar.


Hastanın Enfeksiyon Riski Azalır. Hastanın yeni gelişebilecek farklı enfeksiyonlardan uzak durması önemlidir. Evde serum takma hizmeti ile bir hastanede veya merkezde gelişebilecek enfeksiyonların önüne geçilir.


Evde Serum Takma Uygulaması, Etik ve Güvenilir Hizmet Sağlar. Eymen Sağlık Kabini ve Evde Sağlık Hizmeti ekibi olarak hastaya verilen tüm hizmetlerin etik kurallar çerçevesinde ve bilimsel doğrular ışığında yapılması esastır. Bu nedenle uzman evde bakım hemşireleri tarafından verilecek olan hizmet güvenli ve hastayı koruyucu bir hizmettir.

Evde Serum Takma Ücreti Ne Kadardır?

Evde Serum takma ücreti, hastaneye gitmekte zorlanan, hastane sadece serum taktırmak için gitmek istemeyen veya evde yatarak tedavi gören hastalar için daha ekonomik bir seçenektir.


Özellikle de kanser hastaları ve yaşlı hastalar için hastane enfeksiyonlarından uzak olacağı düşünüldüğünde günümüz şartlarında harika bir hizmettir.


Evde serum takma ve hastanede ya da merkezlerde serum takma hizmetinin maliyet karşılaştırması yapıldığında, tekrarlanan hastane ziyaretleri(damar yolu değiştirilmesi gerektiğinde tekrar hastaneye gidilmesi vb.) ve hastanın bir merkeze transferleri düşünüldüğünde, evde bakım sağlık hizmetlerine ödenecek olan tutar aile yakınları tarafından kabul edilebilir ve sürdürülebilir bir hizmet haline gelmektedir.


Eymen Sağlık Kabini tarafından evde serum takma hizmeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için 0542 813 50 81 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilir ya da 0542 813 50 81 numaralı whatsapp sağlık yardım hattından destek alabilirsiniz.

Sorunuz mu Var?